Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2239
14 nėntor - Disa pronarė tė Fotostudiove nė Tetovės, u janė bashkangjitur protesave tė shoqatės sė Zjetarėve nga Shkupi tė cilėt u mbajtėn para qeverisė sė Maqedonisė, mė qėllim qė tė shprehin revolten e tyre kundėr vendimit tė Ministrisė sė Punėve tė Brendėshme qė fotografimet pėr dokumentat e udhėtimit tė bėhėn nė sektorret e Ministrisė sė punėve tė brendėshme, e jo nėpėr studiot e tyre.”Qėllimi I protestės qė mbahet sot para...
Tetovė, 14 nėntor - Komuna e Tetovės nė mars tė kėtij viti, hapi konkurs pėr projekt ideor pėr rregullimin e komunikacionit dhe ambientit nė qendrėn e Tetovės. me vendim tė Komisionit pėr zgjedhje tė projektit ideorė mė tė mirė, vendin e parė e morri projekti i personit juridik “NAER PROJEKT”.Nė kėtė projekt parashihet rregullimi i komunikacionit nėpėrmjet ndėrtimit tė njė unaze pėr komunikacion , ndėrtimin e parkimit nėntokėso...
Nė mėnyrė solemne nė fabrikėn e tekstilit “Teteks” nė Tetovė, u lėshua sistemi i ri i ajrit tė kondicionuar.Ky projekt ėshtė realizuar nga ana e amabasadės norvegjeze, nė bashkpunim me shoqatėn pėr mbrojtje dhe shėndet nė punė tė maqedonisw si edhe me sekretariatin pėr ēėshtje evropiane.. Pėrfaqėsuesja nga amabasada e Norvegjisė Arjeta Ēilafi tha se ky program ofron kondicionim ajri nė 20 fabrika pėrreth Maqedonisė. “Kjo fabrikė ėsh...
Tetovė, 12 nėntor - Pas paralajmėrimeve nga ana e komunės sė Tetovės pėr hapjen dhe rregullimin e rrugės Bllagoja Toska, nga spitali i tetovės deri nė unazėn nė bulevardin Ilinden, drejtori i ndėrmarrjes publike geoinxhenjering Xhemali Mehazi, thotė se deri te pronarėt janė dėrguar ofertat pėr eksproprijim dhe presim pėrgjigje nga ato dhe mė pas tė fillohet me punė.” Pėr realizimin e projekti pėr zgjerimin e bulevardit Bllagoja To...
Tetovė, 12 Nėntor - Nė mėnyrė solemne sot nė barakat e komunės sė tetovės, u hap zyra e qendrės informative turistike , si akt final i projektit i financuar nga amabsada e mbretėrisė sė holandės dhe nga ndihma teknike e VNG internacional e realizuar pėrmes zyrės pėr zhvillim ekonomik lokal qė funksionon nė kuadėr tė komunės sė tetovės.Kjo zyrė u lėshua nė pėrdorim nga ana e prefektit tė komunės sė Tetovės Hazbi lika dhe Kris Terstege...
Klubi futbollistik Shkėndija arriti qė tė shėnoj edhe fitorene dytė kėtė kampionat nė pėrballjen kundėr ekipit tė Pelisterit nga Manastiri me rezultat 1:0. Fitoren mjaftė te vlefshme ekpit “Kuqėzi” ia solli futbollisti mė I mirė nė rradhėt e Shkėndisė Buran Emrullahu I cili pas njė goditje denimi arriti qė tė shėnoj gol mjaftė tė bukur qė I gėzoi pa mas mbi 6000 shikuesit e tubuar nė kėtė takim. Futbollistet e Shkėndisė kanė krijuar ...
Ekipi I Renovės ka pėsuar disfatė nė ndeshjen e zhvilluar nė Gjorēe Petrov kundėr e kipit tė Makedonisė me rezultat 2:1. Futbollistet e “Bardhėkaltėr” ja filluan mjaftė mirė kėtij takimi qė nė minuten e 11-tė kaluan nė avantazh me golin e kapitenit Fisnik Nuhiu dhe mė kėtė rezultat ka pėrfunduar pjesa e parė e takimit. Ndėrsa nė pjesėn e dytė futbollistet e Makedonisė arrinė qė tė bėjnė kthesė totale nė rezultat, sėpari Simovski nė ...
Bujqit nga disa fshatra tė rajonit tė Polllogut, gjegjėsisht nga Piroku, Gradeci, Negotina, Ēegrani dhe Sedllarca e Epėrme, sote paradite kanė vazhduar me bllokadėn e magjistrales Tetovė –Gostivar, pėr tė shprehur, siē thonė revoltėn e tyre, pėr shkak tė problemeve qė u shkaktuan me grumbullimin e panxhar sheqerit nga ana e fabrikės “4 Nėntori” nga Manastiri.. Ata vazhduan tė akuzojnė kompetentėt e Fabrikės qė nuk i kanė lajmėruar m...
Tetovė, 9 Nėntor - Bujqit e pollogut, ashtu edhe sic paralajmėruan sot e bllokuan autostradėn Tetovė Gostivar me qėllim qė tė shprehin revolten pėr shkak tė mos marrjes sė panxhasheqeri nga ana e fabrikės sė panxhasheqerit nė Manastir ”Katėr Nėntori”. Sipas Sabit Beqirit Kryetar I shoqatės sė bujqėve “PIROK”, bujqit e pollogut nuk e kanė pasur ndermend qė tė mbjellin panxhasheqer por, me insistim tė Zhivko Jankullovskit e kanė bė...
Tetovė, 9 Nėntor - Njė delegacion i degės sė Partisė Demokratike Shqiptare, i kryesuar nga kryetari i degės sė PDSH, Hadi Iljazi,drejtori i spitalit tė Tetovės Hasan Luma, dhe anėtare tė tjerė tė degės sė PDSH-sė, qėndruan tė enjten pėr vizitė nė fshatin Brodec, fshat ku policia ndėrmorri aksion ndaj grupit tė armatosur tė udhėhequr nga Lirim Jakupi dhe Ramadan Shiti. “Qėllimi i vizitės kishte tė bėnte me njohjen mė nga afėr tė sit...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio