Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2238
Tetovė 20 nėntor - Nė fshatin Negotinė, tė komunės sė Vrapēishtit, dje pas dite ėshtė gjetur njė trup i pajetė i njė vajze tė re.Organet e hetuesisė nuk kanė tė dhėna pėr identitetin dhe shkaqet e vdekjes.Sipas informacioneve tė Ministrisė sė Punėve tė Brendėshme, trupi ėshtė gjetur nė vendin e quajtur Uji Mineral, dhe ėshtė hetuar nga njė banorė i fshatit Negotinė dhe rreth orės 15 e ka paraqitur rastin nė polici.Nė vendngjarje het...
Tetovė, 20 Nėntor - Tė hėnėn mė 19 nėntor u mbajt mbledhja e Bordit tė UEJL, me ē’rast iu vazhdua posti rektorit tė deritanishėm tė Universitetit tė Europės Juglindore nė Tetovė. Kėshtu, deri mė 31 gusht tė vitit 2010 Prof. Dr. Alajdin Abazi do tė qėndrojė nė ballė tė UEJL-sė. Me kėtė rast, Bordi i Universitetit tė UEJL-sė ėshtė shprehur pozitivisht pėr punėn e suksesshme tė akademik A. Abazit, gjatė gjithė mandatit tė tij nė krye tė...
Tetovė, 20 Nėntor - Mbrėmė nė Universitetin Shtetėror tė Tetovės qėndruan pėrfaqėsues tė lartė tė Bankės Islamike pėr zhvillim, nėn kryesimin e Pėrgjegjėsit pėr Evropėn Lindore, doktor Ali Alzaėaėi. Ata u pritėn nga Rektori i USHT-sė, prof. dr. Sadi Bexheti, Prorektori pėr shkencė, Agim Shabani dhe pėrgjegjėsi i programit studimor Infermieri, prof. Nexhbedin Karemani si dhe drejtori i Qendrės Medicinale – Tetovė, Hasan Luma.Rektori ...
Tetovė, 20 Nėntor - Nė universitetin e evropės juglindore nė Tetovė, me njė ceremoni rasti sot ėshtė shėnuar gjashtė vjetori i themelimit tė tij.Nė kėtė ceremoni ishin tė pranishėm pėrveē stafit akademik tė kėtij universiteti, Ministri i Arsimit dhe Shkencės Sulejman Rushiti, njėri prej themeluesve tė tij Maks Van der Shtul dhe personalitete tė tjerė.Para tė pranishmėve foli Ministri Rushiti, i cili theksoi rėndėsinė e kėtij insti...
Tetovė, 19 nėntor - Kėshilli pėr protesta i bujqėve tė Tetovės, nė mbledhjen e djeshme vendosi qė nga dita e sodit tė mos bllokojė magjistralen Tetovė- Gostivar pėr njė periudhė tė shkurtė kohore duke shpresuar se cėshtja e tyre do tė zgjidhet nga institucionet shtetėrore. ”Nėse institucionet nė fjalė vazhdojnė t`i anashkalojnė kėrkesat tona do tė jemi tė detyruar tė ndėrmarrim hapa mė radikale duke potencuar faktin se kjo ėshtė hera...
Tetovė, 19 Nėntor - Nisja me punė e Institutit tė Trashėgimisė Kulturore dhe Shpirtėrore tė shqiptarėve “ Pjetėr Bogdani” dhe pėrvjetori i Kongresit tė Manastirit, si dhe njė organizim dy ditorė me rastin e pavarėsisė sė Shqipėrisė, do tė pėrbėjnė ngjarjet kryesore tė kėtij muaji qė do tė kenė disa organizime tė veēanta nga Ministria e Arsimit, ajo e Kulturės dhe Universiteti Shtetėrorė i Tetovės gjegjėsisht Dega e Historisė. Kėto ...
Tetovė, 19 Nėntor - Ministri I Ambientit Jetėsor dhe Planifikimit Hapėsinor, Xhelil Bajrami, I shoqėruar nga nėnkryetari I Partisė Demokratike Shqiptare, Ruzhdi Matoshi, deputeti I zonės numėr gjashtė, Agim Ramadani, kryetari I degės sė PDSH-sė, nė komunėn e Zhelinės, Sali Ajdini dhe prefekti I komunės sė Zhelinės Qenan Aliu, sot kanė vizituar fshatin Grupēin dhe fshatin Zhelinė.Qėllimi I kėsaj vizite ishte qė ky delegacion tė njihe...
Tetovė, 18 nėntor - Tre kamion tė zjarrėfikėsve, prej 8 mijė litra, njė me kapacitet prej 200 litra njė mini kombi pėr pastrimin e rrugėve dhe njė kombi ndihmės I janė ndarė si donacion komunės sė Tearcės.Ky donacion ėshtė mundėsuar nga ana e shoqatės daneze “Falco”.Bashkėpunimi ėshtė vendosur nga ana e njė mėrgimtari nga fshati Sllatinė, Mexhait Latifi, njė mjek nė Danimarkė dhe kėshilltarė nė komunėn e Jorgepingut.”Donacioni sipas...
Tetovė, 16 nėntor - Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės tė premten pėrmes njė ceremonie ka bėrė pranimin e donacionit tė Qeverisė italiane pėr ndėrtimin dhe pajisjen e laboratorit tė bioteknologjisė, projekt ky i cili do tė kushtojė rreth 400 mijė euro. Ambasadori Italian nė Maqedoni Donatino Marko gjatė dorėzimit tė donacionit tha se projekti i pėrgjithshėm i Qeverisė italiane pėr Arsim dhe Kulturė ėshtė 3 milionė euro. "Qė...
Tetovė, 15 nėntor - Nė Tetov, ekspertja e diabetit Dr. Dushica Stefanovska, tregon se numri I tė sėmurve nga diabeti nė Tetov pėrafėrsisht ėshtė 4000 dhe shpjegon dy llojet e diabetit, pėr tė cilėt ajo thotė se po pėrhapen nė botėn nė zhvillim. “Diabetistėt tė cilėt shėrohen me tableta nuk e dijmė numrin e saktė sepse njė numėr i madh prej tyre shėrohen te mjekėt e tyre amė dhe nuk janė tė regjistruar nė qendrėn pėr dijabet, mirėpo...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio