Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2237
Tetovė, 25 nėntor - Njė javė pas fillimit tė pastrimit tė lumit tė Shkumbinit nė Tetovė, sot pėr tė vėrejtur pėr sė afėrmi se si shkojnė punėt, qėndroi pėr vizitė Ministri i i Planifikimit Hapėsinor dhe Ambientit Jetėsor Xhelil Bajrami, i cili ishte i shoqėruar nga zėvendėsministri i Transportit dhe Lidhjeve Skender Palloshi dhe kryetari i degės sė Partisė Demokratike Shqiptare nė Tetovė, Hadi Iljazi. Me kėtė rast , Hadi Iljazi, tha...
Tetovė, 25 Nėntor - Sektori pėr Punė tė Brendėshme (SPB) nė Tetovė, gjatė njė aksioni tė premten mbrėma rreth orės 23 deri nė ora 24, ka kapur shtatė shtetase tė huaja nė njė lokal nate nė rajonin e Gostivarit, konkretisht nė fshatin Ēegran. Bėhet fjalė pėr njė aksion tė policisė sė Tetovės, me asistencė tė Policisė sė uniformės, njėsitit Alfa, inspektorė tė krim policisė dhe krim teknikės, njoftoi kryeshefi I Policisė sė Tetovės, F...
Tetovė, 25 Nėntor - Partia pėr Prosperitet Demokratik ėshtė kundėr rikonponimit tė Komitetit pėr mardhėnie midis bashkėsive nacionale pasi qė ai komitet nuk ėshtė nė interes tė shqiptarėve, pasi qė tėhiqet njė anėtar i VMRO-DPMNE-sė duke u zėvėndėsuar me njė anėtarė tė LSDM-sė. Kėtė qėndrim tė PPD-sė e ka paraqitur nėnkryetari I kėsaj partie Ismet Ramadani, gjatė njė takimi me gazetarė nė selinė e kėsaj partie, tė shtunėn nė Tet...
Tetovė, 23 Nėntor - Gjithsej 18 granata pėr minahedhės dore, me 33 mbushėse baruti pėr tė njejtėn armė, ka gjetur Policia e Tetovės, tė enjten pas dite mbi fshatin Pėrc, komuna e Tearcės.Municioni ėshtė gjetur nė dy sanduqe dhe katėr thasė afėr Lumit tė Dobroshtit.Sipas inspektorit tė lartė tė policisė sė Tetovės, Lulzim Shabani, armatimi ėshtė gjetur pas marrjes sė informacioneve paraprake operative, dhe armatimi sipas tij ėshtė gje...
Tetovė, 23 nėntor - Ėshtė nėnshruar marrveshje bashkpunimi midis Universitet Shtetėror tė Tetovės dhe Univerzitetit “Luigj Gurakuqi” nga Shkodra, Republika e Shqiprisė. Kjo marrveshje ėshtė nėnshkrua nga rektorėt e kėtyre univerziteteve Sadi Bexhiti I USHT-sė dhe Mahir Hoti nga Univerziteti I Shkodrės. Rektori I universitetit shtetėror tė Tetovės Sadi Bexheti tha se pėrfundon edhe njė akt shumė tė rėndėsishem, me nėnshrimin e marvesh...
Shkup, 22 nėntor - Nė ditėn e shėnimit tė pėrvjetorit tė unifikimit tė alfabetit tė gjuhės shqipe, e cila kėtė vit pėr herė tė parė shėnohet si festė shtetėrore pėr bashkėsinė etnike shqiptare, sot nė Kurshumli An nė Shkup u hap Instituti pėr Trashėgimi Kulturore dhe Shpirtėrore tė Shqiptarėve nė Republikėn e Maqedonisė.Kryeministri Nikolla Gruevski nė fjalimin e vet tha se e drejta e pjesėtarėve tė bashkėsive ta shprehin, kultivojnė...
Tetovė, 21 nėntor - Nė amfiteatrin e universitetit shtetėror tė Tetovės dje u mbajt njė orė letrare kushtuar 22 nėntorit ditės sė alfabetit tė gjuhės shqipe.Manifetsimi i djeshwm ishte organizuar nga ana e katedrės sė gjuhės Shqipe tė USHT-sė.Nė fillim kėtė evenimente e pėrshėndeti Rektori i USHT-sė, profesor doktor Sadi Bexheti, i cili duke uruar pėr Ditėn e Alfabetit tha, se kjo datė i ka tejkaluar pėrmasat nė njė kremtimi tė ...
Tetovė, 21 Nėntor - Operacioni I sė hėnės I neurokirurgjisė I cili pėr herė tė parė ėshtė kryer nė spitaline e Tetovės ėshtė kryer me mjaftė sukses, kėtė e deklaruan dje Drejtori I spitalit tė Tetovės Hasan Luma dhe Neurollogu Destan Haliti. Neurollogu Haliti tha se Operacionin I djeshėm ka zgjatur njė orė e dyzet minuta. “Operacioni ėshtė realizuar nė repartin e kirurgjisė si pasojė e asaj qė spitali I Tetovės ende nuk posedon rep...
Tetovė 20 nėntor - Njė fėmijė i nacionalitetit rom, i moshės 5 vjecare ka humbur jetėn sot nė mėngjes kur njė kamion me rimorkio, i ndėrmarrjes publike komunale Tetova –Tetovė, duke lėvizur mbrapsht ka shkelur fėmijun.Ngjarja ka ndodhur nėorėn 8 e 45 minuta nė ish deponinė, tek hekurudha, kur kamioni i ndėramrrjes, publike komunale, i drejtuar nga njė 49 vejcar, pasi ka ngarkuar hedhurinat duke lėvizur mbrapsht ka shkelur fėmijėn Ja...
Tetovė, 20 Nėntor - Organizata humanitare Merhamet, Dega e Tetovės tė martėn ka dėrguar ndihma humanitare pėr banorėt e fshatit Brodec tė Malsisė sė Tetovės. Anėtari I organizatės humanitare Merhamet Abdylmexhit Saliu tha se ndihmat pėrbėhen kryesisht nga artikuj ushqimor. “Ndihmat janė pėr tė gjithė banoret e fshatit, kemi llogaritur pėr 100 familje, sa ka nevojė. Ndihmat pėrfshin miell sheqer, vaj dhe tė ndryshme. Sasia ėshtė mbi 8...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio