Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2236
Tetovė, 2 nėntor - Ministri i Palnifikimit Hapėsinor dhe Ambientit Jetėsor Xhelil Bajrami, tė dielėn qėndroi nė Tetovė, me ē`rast ka vizituar spitalin e Tetovės, pėr tė parė pėr sė afėrmi realizimin e projektit pėr rregullimin e hapėsirave tė spitalit tė Tetovės.Ministri Bajrami qėndroi nė Tetovė, pėr tė pėruruar realizimin e projektit pėr rregullimin hortikulturor tė oborrit tė spitalit qė ėshtė finansuar nga ana e Ministrisė sė Eko...
Tetovė, 30 nėntor - Instituti Alba Shkneca nė Univerzitetin e Europės Juglindore nė Tetovė organizoi prezantim nė lidhje pėr veprimtarinė dhe qėllimin e funksionimit tė kėtij institucioni. Pėrgjegjėsi pėr Institutin Alb Shkenca pėr Maqedoni Zekirja Neziri, tha se qėllimi I vizitė nė Universitetin e Europės juglindore nė Tetovė ėshtė qė ta njoftojmė kolektivin e UEJL-it, pėr programin e ALB – Shkencės.. “Nė universitetin e Europės...
Tetovė, 30 nėntor-Me rastin e ditės botėrore tė luftės kundėr SIDA-s, 1 - Dhjetori, Ministria e Shėndetėsisė dhe Grupi tematik i KB-sė pėr HIV/SIDA-n sot ka promovuar Strategjinė e re nacionale pėr HIV/SIDA pėr vitin 2007-2011. Nė rajonin e Tetovės kėtė vit ėshtė rregjistruar njė person i ri mė SIDĖ.Bėhet fjalė pėr njė person tė gjinisė mashkullore mbi 60 vjet, i cili sėmundjen e ka marrė nė rrugė heteroseksulae. Momentalisht nė ent...
Tetovė, 30 nėntor - Sektori pėr punė tė brendėshme nė Tetovė, ka parashtruar kallzim penal kundėr D.K 42 vjecar nga Tetova, pėr kryerjen e veprave penale prodhim dhe pėrpunim tė paligjshėm dhe lėshim nė treg tė drogave narkotike dhe ka mundėsuar pėrdorim tė tyre , njoftoi policia e Tetovės. Sipas policisė, personi nė fjalė, gjatė muajit shtator tė kėtiij viti, nė Tetovė, nė vlerė pėr 200 denarė dy personave u ka shitur nga njė paket...
Tetovė 28 nėntor - Kryetari i PDSH-sė, Menduh Thaēi i shoqėruar nga zėvendėskryetari i Qeverisė sė maqedonisė pėr implementimn e marrėveshjes sė Ohėrit Imer Aliu, muarėn pjesėnė ceremoninė qendrore nė Vlorė ku u shėnua dita e 28 Nėntorit –Dita ePavarėsisė sė shtetit shqiptar.Sot krerėt mė tė lartėtėe politikės dhe shtetit tė Shqipėrisė, tė gjithė bashkė fillimisht tek varri I Ismaili Qemalit u pėrkulėn nė nderim dhe kujtim tė veprė...
Tetovė 28 nėntor - Atmosfera festiva pėr nder tė ditės sė flamurit nė qytetin e Tetovės ėshtė vėrejtur qysh nė orėt e hershme tė mėngjesit tė sotėm. Flamuj kombėtar krahas atij shtetėror kanė valuar nė qytetin e Tetovės. Kjo ėshtė njė ditė e madhe pėr gjithė popullin shqiptar ishin komnetet e qytetarėve tė cilėt u pronocuan pėr televizionin Koha Me njė manifestim nė sheshin “Iliria” komuna e Tetovės shėnoi 28 nėntorin festėn e ...
Tetovė, 28 nėntor - Me rastin e 28 Nėntorit ditės sė flamurit shqiptar, Partia pėr Prosporitet Demokratik organizoi orė letrare pėr vlerat e kėsaj dite tė madhe historike pėr popullin shqiptar. Nė mungesė tė Kryetari tė PPD-sė Abdylhadi Vejseli I cili ndodhej nė manifestimin qė e kishte oraganizuar shteti shqiptar nė Vlorė, para tė pranishme foli nėnkryetari I kėsaj parie Ismet Ramadani I cili tha se PPD-ja para 15 inkurajoi dhe trim...
Tetovė 26 nėntor - Gjatė njė aksioni tė policisė sė Tetovės janė arrestuar 5 vajza tė cilėt kanė punuar si valltare nė kafene nė dy fshatra tė Tetovės, njofton policia. Sipas policisė, dy vajzat nga Sėrbia kanė punuar nė kafenenė Hilton nė fshatin Zhelinė ndėrsa dy maqedonkėt dhe njė shqiptare kanė punuar nė kafenenė Meli nė hyrje tė fshatit Sllatinė. Ndėrkohė qė njė tetovar ėshtė plagosur rėndė nga tė shtėnat e pushkės sė gjuetsisė ...
Tetovė , 26 nėntor-Gjatė uikendit janė lėshuar pėr provė ski liftet nė kodrėn e diellit ndrėsa pėr adhuruesit e sportit dimėor rrėshqitja ka qenė gratis.. Ski liftat e kodrės sė Diellit tani mė janė gati. Kėshtu konfirmoi drejtori i Qendrės turistike Kodra e Diellit Aladin Hasani. Sipas tij testimi i rregullshmėrisė sė ski-liftave ėshtė kryer nga inzhinjerė tė Fakulteteit Makinerik nga Shkupi dhe gjithēka ka rezoltuar se ėshtė nė r...
Tetovė 26 nėntor - Partia pėr Prosperitet Demokratik, konstaton se Gjykata kushtetuese e Republikės sė Maqedonisė, me vendimin e saj tė 24 tetorit, ku abrogoi disa dispozitave Ligjore tė Maqedonisė, jo vetėm qė ka shkelur rrėndė parimet themelore tė demokracisė parlamentare dhe parimeve themelore tė marrėveshjes kornizė tė Ohėrit, por ka shkelur rėndė edhe kushtetutėn e republikės sė Maqedonisė, me mos repsketimin e parimit tė badent...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio