Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2235
Tetovė, 6 nėntor - Numri I konsumuesve tė alkoolit nė Tetovė, po rritet por mungon ndihma pėr shėrimin e tyre. Nė disa qytete ka klube ku ofrohet trajtim pėr pėrdoruesit e alkoolit. Ndėrkaq mungojnė edhe shifrat e sakta se sa ėshtė numri i konsumesve tė alkoolit. Doktor Musli Ferati, shef I njėsisė sė psihiatrisė nė spitalin e qytetit tė Tetovės, theksoi se alkoolizmi ėshtė njė sėmundje mjekėsore - sociale dhe e njejta mund tė shėr...
Tetovė, 6 nėntor - Iniciativa qytetare Semi Hebibi, e cila nė kėshillin e komunės pėrfaqėsohet me njė kėshilltarė, nė bashkėpunim me kėshillin e emergjencės tė fshatit Brodec dhe organizata joqeveritare do tė organizojė aksion pėr grumbullimin e nėnshkrimeve tė qytetarėve pėr lirimin e tė brugosurve civil nga fshati Brode, tė arerstuar nė mėngjesin e 7 nėntorit tė kėtij viti, nė aksionin policor Stuhia Malore.Kėtė e ka bėrė tė ditur ...
Tetovė, 5 nėntor - Katėr orė ka zgjatur intervenimi i zjarrėfikėsve pėr tė shuar zjarrin qė kaploi tė martėn njė pjesė tė spitalit tė Tetovės. Zjarri qė shpėrtheu nė orėt e hershme tė mėngjesit tė ditės sė martė dėmtoi bllokun internistik. Zjarri shkaktoi vetėm dėme materiale por nuk ka patur viktima dhe dėmet materiale llogariten mbi 50 mijė euro. Pėrgjegjėsit e spitalit menjėherė kanė lajmėruar Njėsinė e zjarrfikėsve, tė cilėt me ...
Tetovė, 5 nėntor - Organizata komunale e kryqit tė kuq tė Tetovės, nė bashkpunim me Kryqin e kuq tė republikės sė Maqedonisė, ministrinė e Shėndetėsisė dhe me pėrkrahjen finansiare tė Global Fondit organizuna njė punėtori pėr projektin nė luftė kundėr tuberkulozit dhe zbulimin e hershėm. Koordinatorja e proektit Aneta Trgaēevska tregoi mė detalisht rreth projektit dhe pjesmarėsve e cila u shpreh me kėtė rast do tė mbahet njė tribun...
Tetovė, 5 nėntor - Nė tė gjitha shkollat e mesme nė Maqedoni sot filloj testimi provues pėr maturėn shtetėrore. Maturantėt nė vitin e katėrt tė arsimit tė mesėm 240 minuta me shkrim iu pėrgjigjen tė gjitha pyetjeve nga lėnda e gjuhės amtare (maqedonisht, shqip ose turqisht). Nga lėnda e dytė zgjedhore, matematike ose gjuha e huaj (anglisht, frėngjisht, gjermanisht ose rusisht), do tė testohen nesėr dhe provimi do tė zgjasė 180 minuta...
Tetovė, 4 nėntor - Zjarri qė pėrfshiu bllokun internistik nė spitalin e Tetovės, sot nė mėngjes ėshtė shuar dhe nuk ka patur viktima por vetėm dėme materiale.N ė orėt e hershme tė mėngjesit tė sotėm konkretisht nė orėn 6.25 minuta ėshtė konstatuar zjarr nė kulmin e bllokut internistik tė Spitalit tė Tetovės. Nga ana e pėrgjegjėsve ėshtė lajmėruar njėsia e zjarrėfikėsve tė cilėt me urgjencė kanė dalė nė teren ndėrsa pėrforcime kanė a...
Tetovė, 4 dhjetor - Agjencia pėr Rini dhe Sport nė pėrkrahje tė Qeverisė, ka mundėsuar qė edhe Tetova dhe vende tė tjera pėrreth kėtij qyteti tė pėrfshihen nė projekte pėr ndėrtimin e objekteve sportive, qė janė shumė tė rėndėsishme pėr zhvillimin e disa sporteve dhe pėr pėrmirėsimin e kushteve nėpėr kėto terrene, tė cilat nė shumė vende kanė munguar deri tani. Kėto ditė zėvendėsdrejtori i Agjencisė pėr Rini dhe Sport, Hakik Ferati k...
Tetovė, 4 nėntor - Mbrėmė nga Tetova, u nisėn edhe 85 haxhilerė tė cilėt udhėtojnė me aeroplan pėrmes muftinisė sė Tetovės.Familjarė tė shumtė kishin dalė mbrėmė pėr tė pėrcjellė haxhilerėt tė cilėn udhėtojnė pėr nė Mekė dhe Medine pėr tė kryer kushtin e pestė tė fesė islame.Ndonėse temperaturat kanė qenė tė ulta kjo nuk u ka penguar tė afėrmve pėr tė dalė qė tė pėrshėndetėn me haxhilerėt e rri.Tė njejtit sipas informacioneve tona n...
Tetovė, 4 nėntor-Mjegulla qė kishte pėrfshirė stadiumin e qytetit nė Tetovė u solli majftė pengesa futbollisteve tė Shkėndisė dhe Napredokut gjatė gjithė takimit, por kjo nuk u pengoi futbollistėve tė klubit futbollistik Shkėndija qė tė shėnojėn fitoren e tretė nė kėtė sezon kundėr ekipit tė Napredokut tė Kėrēovės me rezultat 2:1 . Tė parėt nė avantazh kaluan futbollistet e Napredokut pas njė gabimi tė potjerit Basnarkov, gabim k...
Tetovė, 4 nėntor - Ekipi I Renovės ka shėnuar fitore tė thellė 3:1 kundėr ekipi shqiptar Bashkimit tė Kumanovės, ndeshje kjo qė u zhvillua nė Negotinė, pėrshkak tė denimit nga komisioni disiplinor tė FFM-sė, pėr ekipin e Bashkimi qė 12 ndeshjet qė duhet t’I zhvilloje si nikoqir tanimė ata patjetėr t’I zhvillojnė jashtė Kumanovės. Skuadra e Renovės arriti qė shfrytėzoj formėn e dobėt tė Kunaovarėve dhe terenin neutral, dhe nė 45 minu...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio