Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2234
Derbi shqpitar I zhvilluar nė Kumanovė, midsi Millanos dhe Shkėndisė pėrfundoi me fitore minimale 1:0, pėr skuadren e Millanos. Golin e vetėm pėr ekipin kumanovar e shėnoi Llazarevski nė minuten e 57. Futbollistet “Kuqėzinjė” kanė patur disa raste tė mira pėr tė shėnuar gol por, prapėseprap futbollistet e Millanos iu gėzuan tre pikėve nė fund tė takimit. Pas pėrfundimit tė ndeshjes trajneri I deritanishėm I Shkėndisė Edmond Miha shpr...
Pėr shkak tė borės qė kishte mbulluar stadiumin e qytetit nė Tetovė, takimi Midis Renovės dhe Vardarit filloi me 30 minuta vonesė. Kjo ndeshje ka pėrfuduar me rezultat baraz 1:1. Nė minuten e 73 Ismail Ismaili hyn brenda nė 16-shin e Vardarit, por ai ndalėt nė mėnyrė tė palejuar nga mbrojtėsi I Varadit Pocev, gjyqtari I kėsaj ndeshje Lubomir Kertevski tregon penallti pėr ekipin e Renovės. Njėmbėdhjetėmetėrshin e gjuajti Argjent Beqi...
Tetovė, 17 dhjetor - Alianca rinore nė Tetovė nė kuadėr tė qendrės pėr mbizotrimin e tė sė drejtės nė tetovė, pregaditi njė projekt I cila ka tė bėjė me korupcionin. Nė bashkpunim me organizatėn qytetare OHO – Shkup, do tė realizohet projekti “Qendra antikoruptive lokale ”, e cila financiarisht ėshtė e pėrkrahur nga Fondi gjerman Marshall. Proekti do tė zgjasė plot 10 muaj, nga tė cilėt njė muaj pėrfshin trajnime pėr personelin dh...
Tetovė, 14 dhjetor - Sektori pėr Punė tė Brendshme nė Tetovė organizoi tė premten njė punėtori ku morrėn pjesė pėrfaqėsues tė policisė sė Tetovės nė tė cilin merrte pjesė edhe kreu I saj Faik Dervishi, ishin gjithashtu edhe pėrfaqėsues nga policia e Gostivarit, pėrfaqėsues nga Organizatat joqeveritare, OSBE, prokuroria publike, Gjykata Themelore e Tetovės, Obdusmani etj. Kjo sipas zėdhėnėsit tė policisė Lulzim Shabani ka patur tė ...
Shkup, 13 dhjetor - Liderėt e partive kryesore te enjten nė takimin e organizuar nga kryeministri Nikolla Gruevski arritėn marrėveshje pėr kompletimin e Kėshillit Gjyqėsor dhe pėrshpejtimi i procesit tė miratimit tė ligjeve qė janė nė agjendėn e BE-sė dhe NATO-s, por ligjet pėr veteranėt e luftės sė UĒK-sė dhe pėr zyrtarizimin e gjuhės shqipe janė lėnė pėr t`u shqyrtuar tė premten e ardhshme.Nė takimin e sotėm kryeministri dhe kryet...
Tetovė, 14 dhjetor - Biblioteka e Tetovės shpalli 12 lexuesit mė tė rregullt pėr vitin 2007. Nė kėtė evenimet merrnin pjesė drejtoresha e bibliotekės sė Tetovės Nora Kasa Vejseli, deputeti nga radhėt e Partisė Demokratike Shqiptare Daut Rexhepi Leka, familjar dhe presonalitet tė tjera. Me kėtė rast para tė pranishmėve foli drejtoresha e bibliotekės sė qytetit, Nora Kasa-Vejseli e cila tha, se libri ėshtė burim diturie, ndėrsa njeriu ...
Tetovė, Shkėndija tė dielėn nė njė ndeshje tejet tė madhe ndaj Bashkimit tė Kumanovės me rezultat (1:0). Golin e vetėm e shėnoi Cvete Deliovski nė minutėn e 23', kurse me kėtė realizim i dha fitoren e merituar skuadrės tetovare, e cila me kėtė triumf i dha edhe lamtumirėn e fundit kryesisė sė "Ballistėve" tė cilėt nė fund tė takimit nxorėn parullėn e tyre "Kjo kryesi mbaroi misionin e vet, tradita vazhdon me gjeneratat e reja".. Nd...
Tetovė, 12 nėntor - Marveshjet tė cilėt BDI-ja i ka bėrė mė LSDM-nė paraprakisht dhe me VMRO-DPMNE-nė tani ,devalvojnė marrėveshjen e Ohėrit dhe pėr kėtė ne shprehin shqetėsimet tona.Kėtė e ka bėrė tė ditur zėedhėnėsi i PPD-sė, Arjanit Hoxha gjatė njė takimi me gazetarė sot nė Tetovė. “Duke dėgjuar faktorin ndėrkombėtar nėnkuptohet se BDI ka bėrė edhe njė gabim tė rradhės duke e parė si zgjidhje pakon sociale pėr dėshmorėt dhe inva...
11 nėntor - Kryetari i Qeverisė sė Republikės sė Maqedonisė Nikolla Gruevski i dėrgoi ftesė me shkrim kryatares sė LSDM-sė Radmilla Shekerinskės pėr pjesėmarrje nė takimin e liderėve qė do tė mbahet tė enjten, nė Klubin e deputetėve, kumtoi pres-shėrbimi qeveritar. "Nė suaza tė mbajtjes sė komunikimit dhe dialogut tė rregullt mes partive relevante politike, ndėrsa nė kontekst tė bisedimeve qė i zhvilluam dhe ēėshtjet qė i hapėm nė ta...
Tetovė, 7 nėntor - Kėnga “Pa dhunė“ e interpretuar nga Bleranda dhe Tauland Halili, sipas tekstit tė shkrimtarit Dashmir Halili dhe orkestrim tė Virusit, ėshtė kėnga fituese e fetsivalit “Bletėzat 2007”, qė u mbajt mbrėmė nė qendrėn pėr kulturė nė Tetovė, nė organizim tė Radio Bletės. Ndėrkaq, publiku pėlqeu kėngėn “Dy dhurata pėr diasporėn” e kėnduar nga Arti dhe Nora Zylbehari, nga Tetova. Nė festival, i cili kishte karakterr ga...Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio