Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 2
14 nėntor-Nuk jepen shumė detaje, por raportohet se 2 pengmarrės janė vrarė, kurse pengjet janė liruar.
14 nėntor- Tė pranishmit nė “Stade de France” qė ndoqėn ndeshjen miqėsore mes Francės dhe Gjermanisė, qėndruan pėr mė shumė se 70 minuta duke ndjekur takimin mes ankthit dhe frikės pėr atė qė po ndodhte nė Paris.
14 nėntor-Sipas njoftimeve tė para autorėt e sulmeve kanė pėrdorur armė automatike AK-47, dhe bomba. Sipas dėshmitarėve nė sallėn e koncerteve, persona tė veshur nė tė zeza, hapėn zjarr ndaj spektatorėve, dhe pasi tė plagosurit binin nė tokė, ata u afroheshin dhe i qėllonin pėrsėri, nė stil ekzekutimi. Tė shtėnat nė sallė zgjatėn 10-15 minuta.
13 nėntor-Tė gjitha veprimet tona nė periudhėn nė vijim do tė jenė nė funksion tė sigurimit tė cilėsisė dhe avansimit institucional tė shqiptarėve, u shpreh Ademi, duke paralajmėruar themelimin e dy fakulteteve nė kuadėr tė kėtij universiteti.
13 nėntor-Seanca e ardhshme pėr kėtė rast ėshtė caktuar pėr mė 2 dhjetor. Avokatėt e Zaevit ishin kundėr kėtij vendimi, sepse ata presin qė rastin "Puē" sė shpejti ta marrė pėrsipėr Prokurorja Speciale, Katica Janeva.
Tetovė, 13 Nėntor - Trupin e pajetė e ka gjetur vėllua i tė ndjerit, i cili mė pas ka njoftuar policinė dhe familjen. Policia nuk ka dalur me informacione rreth kėtij rasti, ndėrsa nė vendngjarje hetime kanė bėrė pjesėtarėt e SPB-sė dhe tė Prokurorisė sė Tetovės, njofton Televizioni Koha.
13 nėntor-Kjo bėhet e ditur nė numrin e fundit tė revistės “Fokus”, e cila shkruan se informacionet e reja tė familjarėve tė tė rėnėve nga grupi i armatosur nė Kumanovė flasin se audoregjistrimi prej 3 orėve, ku dėgjohen zėrat e disa siē thuhet “fytyrave tė rėndėsishme” politike, mund tė zbulojė regjisorėt politik tė dhunės nė Kumanovė nė 9 dhe 10 maj,
13 nėntor- Me pėrmbajtjen e telegramit tė njoftohen tė gjithė punėtorėt nė MPB", thuhet nė telegramin e nėnshkruar nga ministri i Punėve tė Brendshme Oliver Spasovski, i publikuar nė media. Nė funksionin e ministrit tė Punėve tė Brendshme Spasovski u zgjodh ditė mė parė, pas votimit tė ligjeve qė dolėn nga Marrėveshja e Pėrzhinos pėr tejkalimin e krizės politik
12 nėntor-“Me vetė faktin se BE i ka dhėnė edhe njė raport pozitiv Maqedonisė, ajo na ka dhėnė me kėtė njė mundėsi qė Maqedonia tė vazhdojė rrugėn e Integrimeve dhe njė pjesė e kėtyre meritave i takon edhe BDI-sė, e cila ka kontribuar, pėr tejkalimin e krizės politike”, thotė Besimi.
Tetovė, 12 Nėntor - pas reagimeve tė shumta tė banorėve, Komuna e Tetovės pėrfundimisht ka filluar trajtimin e rrugėve me kalcium-acetat, masė pėr tė zbutur ndotjen e ajrit. Me kėtė metodė sipas institucioneve shėndetėsorė ndotja pritet tė ulet deri nė 30 pėr qind.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio