Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 13
4 nėntor-Rektori i Universitetit Shtetėror tė Tetovės, Prof. dr. Vullnet Ameti theksoi se nė kėtė takim ėshtė biseduar edhe pėr forcimin e bashkėpunimit mes dy universiteteve nė fushėn shkencore dhe atė arsimore. “Marrėveshja ėshtė nėnshkruar nė kuadėr tė programit Erasmus tė Komisionit Evropian.
04 Nėntor - Njė kazino u grabit dy ditė mė parė nė Sarandė nga dy persona tė maskuar tė cilėt nėn kėrcėnimin e armės mundėn tė vjedhin 2 milionė lekė tė rinj.
4 nėntor-Lideri Ahmeti theksoi para mysafirėve qė BDI po rishqyrton ēasjen e vet, pėrskaj faktit qė ne jemi pjesė konstruktive dhe kontribuese e arritjes sė zgjidhjes dhe gjykojmė qė Marrėveshja ska alternativė.
4 nėntor-Qeveria nė mes tė gushtit vendosi qė Trajkovski tė vazhdojė tė menaxhojė njė nga institucionet mė tė fuqishme nė vend, kur ai u emėrua u.d drejtor i DAP-it. Kėtė vendim qeveria e miratoi me shpejtėsi, duke pasur parasysh se afati i fundit pėr shpalljen publike pėr zgjedhjen e drejtorit tė ri DAP-it kishte skaduar
4 Nėntor - Mjekėt nga Qendra klinike nė Tetovė, prokurorit i kanė thėnė se 36 vjeēarja S.N. nga fshati Grupcin ka qenė shtatzėnė, se ka pasur njė abort spontan.
4 nėntor- Ata shtojnė se Prokurori publik pėrgjegjės ka dhėnė propozim pėr tė zgjatur masėn e paraburgimit pėr tė akuzuarit. /
4 Nėntor - Hulumtimet laboratorike kanė vėrtetuar se 27 vjeēarja Gjulten Isovska dhe partneri i saj 33 vjeēari Kashmir Isovski, dytė nga Manastiri, kanė vdekur nga mbidozimi me metadon.
4 nėntor-“Pushteti, pėrmes mekanizmave tė instaluar pėr vite mė radhė, pengon punėn e Prokurorisė Speciale, duke mos lejuar kompletimin e ekipit tė prokurores qė do hetojė veprat penale qė dalin nga pėrmbajtja e bisedave tė pėrgjuara telefonike”, vlerėson OBRIE.
4 nėntor-Siē paralajmėruan organizatorėt, panelistė tė debatit do tė jenė deputetė nga Parlamenti Evropian, kryesuesi dhe zėvendėsi i Grupit tė socialistėve dhe demokratėve progresivė Xhani Pitella dhe Knut Flekenshtajn dhe Riēard Hovi ish-raportues pėr Maqedoninė nė PE
4 nėntor-Marrėveshjen nė hapėsirat e MASH-it do ta nėnshkruajnė ministri i Arsimit dhe Shkencės Abdilaqim Ademi, drejtori i Qendrės ndėrkombėtare pėr programe mėsimore - Kembrixh, Majkėll O'Salivan dhe drejtoresha e Byrosė pėr zhvillim tė arsimit tė RM-sė, Vesna HorvatoviqTv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio