Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 12
05 Nėntor - Me kėtė, ulje bėhen pėr barėrat pėr mjekim dhe barėrat qė qytetarėt i blejnė nėpėr barnatore.
05 Nėntor - Letėr e hapur kryetares sė Komunės sė Tetovės znj.Teuta Arifi, nga Nėnat tetovare pyesin Teuta Arifin: Pse nuk e mbajtėt premtimin?
5 nėntor-Sipas tij, katėr partitė kanė arritur pėrparim tė caktuar pėr ēėshtjet e hapura nga marrėveshja 2 qershor/15 korrik, por ende nuk ka marrėveshje pėrfundimtare.
5 nėntor- Nga Ndėrmarrja Komunale Publike “Standard” kanė theksuar se nuk dihet se kur do tė ketė ujė, sepse sipas tyre, bėhet fjalė pėr dėm tė madh dhe se pėr sanimin e dėmit janė tė nevojshme ekipe speciale dhe mė shumė kohė.
05 Nėntor - Marrėveshja mes Maqedonisė dhe Kosovės pėr kalimin e kufirit vetėm me letėrnjoftime midis kėtyre dy vendeve, po shkon drejt realizimit.
05 Nėntor - Atė qė unė e prisja nga BDI qė nga formimi e deri nė vitin 2006 shkonte mirė. Pas vitit 2006 mė nuk zbatohej politika ashtu siē duhej tė shkonte nė zhvillimin dhe realizimin e parashikimeve tė amendamenteve kushtetuese.
05 Nėntor - Koheve te fundit ne Maqedoni shenohet rritje e numrit te vdekshmėrisė sė foshnjave dhe lehonave.
05 Nėntor - Pardje nė mbrėmje, Zhurnal njoftoi se u mbajt kuvendi zgjedhor i LR-PDSH dega nė Ēair, ku mes tė tjerash pėr kryetar ėshtė zgjedhur Rizvan Bela, profesor i Gjuhės dhe i Letėrsisė Shqipe.
4 nėntor-Nuk ekzison asnjė zgjidhje tjetėr pa respektim tė tėrėsishėm tė asaj qė ėshtė arritur.Sot ose nesėr mė sė voni do tė arrihet marrėveshje pėr pyetjet disktuabile pėr tė cilėt biseodhet. Nė vijim janė bisedimet me pgrupet e punės dhe me ndihmėn e Van Hojtit, shprsoj se do tė arrijmė qė tė veprojmė pėr njė tė ardhme mė tė mriė pėr qytetarėt e Maqedonisė” tha Zaev.
04 Nentor - Partitė politike janė shumė afėr arritjes sė marrėveshjes pėr ēėshtjen e Qeverisė kalimtare, respektivisht kompetencat e ministrave dhe zv/ministrave.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio