Televizioni Koha
Ballina > Arkiva > Faqja 10
7 nėntor-Ndėrkohė qė edhe njė ekip i BFI-sė ėshtė nisur pėr nė Myftininė e Kumanovės pėr tė shqyrtuar rastin nė fjalė, ngase objekti bie nėn Myftininė e Kumanovės.
6 nėntor-Nga fillimi i vitit, nė rajonin e Gostivarit janė regjistruar 11 raste tė plumbave qorr. Nė njė rast, jetėn e humbi njė minoren, ndėrsa dy persona kaluan me lėndime. Nė tetė rastet tjera ėshtė shkaktuar dėm ndaj disa automobilave dhe inventarit shtėpiak.
06 Nentor - "Ne nuk kemi besim qė kjo marrėveshje tė realizohet por mbetet pėrgjegjėsi e atyre qė janė pjesė e bisedimeve pėrsa i pėrketė qeverisė”
6 nėntor-PPD shpreson se pas zgjedhjeve tė prillit 2016 liderėt e partive politike fituese nė zgjedhje do tė pėrkushtohen mė tepėr pėr agjendėn evro-atlantike se sa pėr interesat partiake
6 nėntor-Pėr emrat e dakorduar pėr ministra dhe zėvendėsministra nga radhėt e LSDM-sė, kryeministri Gruevski tha se ėshtė karakteristike se bėhet fjalė pėr emra tė theksuar partiak, qė sipas tij ėshtė mirė pėr shkak se kėshtu do tė ndėrmarrin pėrgjegjėsi politike.
6 nėntor- Karakteristikė tjetėr e kėtyre negociatave, qė nga Ligji pėr Prokurorinė Speciale gjer te Kodi Zgjedhor, ėshtė zgjėrimi i fushave tė pėrdorimit tė shumicės sė dyfishtė (Badinterit) dhe promovimi i parimit tė vendosjes me konsensus si dhe analiza e zbatueshmėrisė sė Marrėveshjes sė Ohrit nė bashkėpunim me OSBEnė dhe Institutin Evropian tė Paqės.
6 nėntor-Tė gjithė kėto vendime kadrovike, siē sqaroi, janė harmonizuar pėr arsye se organet dhe trupat e LSDM-sė duhet t’i sjellin vendimet, pėrfundimisht Kėshilli qendror i partisė.
6 nėntor-Spasovski ėshtė sekretar i pėrgjithshėm i LSDM-sė, ndėrsa Remenska mban postin e nėnkryetares. Pėrveē tyre nė postin e zėvendėministrit tė financave ėshtė zgjedhur Kire Naumov, ndėrsa nė ate tė bujqėsisė, Lupēo Nikollovski.
5 nėntor- Pas arrestimit dhe njė paraburgim tė shkurtėr A.SH ėshtė dėnuar pėr njė krim “vrasje”, dhe nė ora 22:30 minuta ėshtė dorėzuar nė burgun e “Idrizovės” nė Shkup.
5 nėntor-Sė shpejti ėshtė transferuar nė spitalin e Gostivarit dhe pas ndihmės mjekėsore, ėshtė lėshuar pėr kurim nė shtėpi.Tv Koha - Live
Kursi Devizor
404 - File or directory not found.

404 - File or directory not found.

The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Copyright © 2020 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio